Wczytywanie strony...

  • #Ratownictwo medyczne

Komunikat o błędzie

Notice: Undefined index: host in DatabaseConnection_mysql->__construct() (line 37 of /www/htdocs/demo-rekrutacja/includes/database/mysql/database.inc).

Kierunek ratownictwo medyczne  przygotowuje przyszłych ratowników medycznych  do samodzielnego wykonywania medycznych czynności ratunkowych, takich jak: ocena parametrów kardynalnych, odpowiednie ułożenie poszkodowanego stosownie do odniesionych obrażeń, prowadzenie podstawowej i zaawansowanej resuscytacji krążeniowo-oddechowej u osób dorosłych i dzieci, bezprzyrządowe i przyrządowe przywracanie drożności dróg oddechowych, wykonanie defibrylacji, monitorowanie układu krążenia i oddechowego, podawanie leków z użyciem różnych dróg, przygotowanie poszkodowanego do transportu z unieruchomieniem w przypadku złamań i zatrzymaniem krwotoku zewnętrznego, odebranie porodu w warunkach pozaszpitalnych, udzielanie szybkiej pomocy o charakterze ratowniczym w stanach nagłego zagrożenia życia w wypadkach i katastrofach.

Absolwenci kierunku ratownictwo medyczne znajdują zatrudnienie w Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych, Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym, w zespołach wyjazdowych Pogotowia Ratunkowego, innych jednostkach i formacjach ratowniczych pomocy doraźnej, a także w Izbie Przyjęć szpitala lub ambulatorium.

Egzamin sprawnościowy, ocena predyspozycji fizycznych: pływanie stylem dowolnym na 50 m i test wysiłkowy na ergonometrze wioślarskim na dystansie 1000 m.

Studia pierwszego stopnia – licencjackie,  6 semestrów, stacjonarne  profil praktyczny

Specjalność: bez specjalności

  • RATOWNICTWO MEDYCZNE

Kryteria kwalifikacji przewidują konkurs (ranking) sumy % punktów uzyskanych z przedmiotów w części pisemnej egzaminu maturalnego występujących na świadectwie dojrzałości. Na poziomie podstawowym ilość % uzyskana na świadectwie dojrzałości jest równa ilości punktów w kwalifikacji, wyniki z poziomu rozszerzonego lub dwujęzycznego do kwalifikacji mnożone są przez 2. Kandydatowi na studia do obliczenia sumy % punktów uwzględnia się 0 (zero) % punktów z danego przedmiotu - jeżeli egzamin z tego przedmiotu złożony został na poziomie poniżej 30% punktów lub kandydat nie spełnia kryteriów, tj. przedmiot nie występuje na świadectwie dojrzałości. Kandydat samodzielnie wskazuje w systemie Internetowej rejestracji Kandydatów (IRK) przedmioty kwalifikacyjne (egzaminy) oraz poziom egzaminu (podstawowy, rozszerzony, dwujęzyczny), na podstawie których przeprowadzona będzie kwalifikacja na studia.

 

Uwzględniane przedmioty (należy dokonać wyboru trzech przedmiotów z przedstawionych poniżej)

1. Biologia

2. Chemia

3. Fizyka i astronomia

4. Język obcy nowożytny (jeden język, do wyboru przez kandydata)

5. Matematyka

 

 


Wydział:

 

Nazwa:

Wydział Nauk Medycznych

Adres:

ul. Warszawska 30, 10-082 Olsztyn

Numery telefonów

do kontaktów z kandydatami:

tel. 89 524 61 01

E-mail

do kontaktów z kandydatami:

wnm@uwm.edu.pl

strona internetowa i facebook (jeśli jest):

www.uwm.edu.pl/wnm

 

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski

Misją Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie jest wszechstronna działalność na rzecz rozwoju kształcenia wysokiej jakości absolwentów i kadr naukowych, realizacji badań naukowych dostosowanych do potrzeb gospodarki regionu i kraju oraz wzbogacania kultury narodowej.

 

TWITTER

Sorry, twitter is currently unavailable.