Wczytywanie strony...

  • #Pedagogika Specjalna

Komunikat o błędzie

Notice: Undefined index: host in DatabaseConnection_mysql->__construct() (line 37 of /www/htdocs/demo-rekrutacja/includes/database/mysql/database.inc).

Studia zapewniają zdobycie wiedzy, umiejętności i kompetencji z zakresu pedagogiki specjalnej. Program studiów przygotowuje do pracy z człowiekiem, w różnym wieku, z niepełnosprawnością oraz z zaburzeniami społecznego funkcjonowania. Zapewnia zdobycie wiedzy ogólnej, kierunkowej i specjalnościowej w odniesieniu do studiowanej specjalności. Wyposaża w umiejętności: projektowania działań sprzyjających normalizacji warunków życia oraz aktywizowania w różnych obszarach funkcjonowania w społeczeństwie, diagnozowania i rozwiązywania problemów rehabilitacyjnych, terapeutycznych, socjalizacyjnych, opiekuńczych i wychowawczych, wykorzystania osiągnięć współczesnej nauki, postępu technicznego i informacyjnego wobec osób wymagających specjalistycznego wsparcia.

Jesteś wrażliwy na potrzeby innych? Interesuje Cię rehabilitacja i edukacja osób z niepełnosprawnością? Chcesz pracować z osobami z zaburzeniami w społecznym funkcjonowaniu, poznać techniki resocjalizacyjne? Dołącz do nas, studiuj pedagogikę specjalną!

 

Studia pierwszego stopnia, licencjackie – 6 semestrów, stacjonarne i niestacjonarne

Specjalności: edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną; resocjalizacja

Studia drugiego stopnia, magisterskie – 4 semestry, stacjonarne i niestacjonarne

Specjalności: andragogika specjalna; resocjalizacja z penitencjarystyką

  • PEDAGOGIKA SPECJALNA

Kryteria kwalifikacji przewidują konkurs (ranking) sumy % punktów uzyskanych z przedmiotów w części pisemnej egzaminu maturalnego występujących na świadectwie dojrzałości. Na poziomie podstawowym ilość % uzyskana na świadectwie dojrzałości jest równa ilości punktów w kwalifikacji, wyniki z poziomu rozszerzonego lub dwujęzycznego do kwalifikacji mnożone są przez 2. Kandydatowi na studia do obliczenia sumy % punktów uwzględnia się 0 (zero) % punktów z danego przedmiotu - jeżeli egzamin z tego przedmiotu złożony został na poziomie poniżej 30% punktów lub kandydat nie spełnia kryteriów, tj. przedmiot nie występuje na świadectwie dojrzałości. Kandydat samodzielnie wskazuje w systemie Internetowej rejestracji Kandydatów (IRK) przedmioty kwalifikacyjne (egzaminy) oraz poziom egzaminu (podstawowy, rozszerzony, dwujęzyczny), na podstawie których przeprowadzona będzie kwalifikacja na studia.

 

Uwzględniane przedmioty (należy dokonać wyboru trzech przedmiotów z przedstawionych poniżej)

1. Filozofia

2. Geografia

3. Historia

4. Język łaciński i kultura antyczna

5. Język polski

6. Język obcy nowożytny (jeden język, do wyboru przez kandydata)

7. Matematyka

8. Wiedza o społeczeństwie

 


Wydział:

 

Nazwa:

Wydział Nauk Społecznych

Adres:

ul. Żołnierska 14, 10-561 Olsztyn

Numery telefonów

do kontaktów z kandydatami:

89 524 62 07,

89 524 62 70,

89 524 62 27,

89 524 62 88

fax: 89 527 68 65

   

strona internetowa i facebook:

 

http://wns.uwm.edu.pl/;

www.facebook.com/WNSUWM

 

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski

Misją Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie jest wszechstronna działalność na rzecz rozwoju kształcenia wysokiej jakości absolwentów i kadr naukowych, realizacji badań naukowych dostosowanych do potrzeb gospodarki regionu i kraju oraz wzbogacania kultury narodowej.

 

TWITTER

Sorry, twitter is currently unavailable.