Wczytywanie strony...

  • #Inżynieria kosmiczna

Komunikat o błędzie

Notice: Undefined index: host in DatabaseConnection_mysql->__construct() (line 37 of /www/htdocs/demo-rekrutacja/includes/database/mysql/database.inc).

Kształcenie na kierunku Inżynieria kosmiczna wiąże się z nauką projektowania, testowaniem i użytkowaniem urządzeń stosowanych w sztucznych satelitach i astronomicznych obserwatoriach naziemnych. Podczas nauki student zostaje gruntownie przygotowany w zakresie matematyki technicznej, fizyki, astronomii i informatyki oraz z podstaw elektroniki, elektrotechniki, mechaniki i telekomunikacji. Ponieważ specyfiką urządzeń satelitarnych jest zazwyczaj brak możliwości ich naprawy i serwisowania, podczas studiów kładziony jest duży nacisk na umiejętność wszechstronnego testowania urządzeń i obsługującego te urządzenia oprogramowania.

Kierunek z perspektywami rozwojowymi. Unikalny charakter oraz tematyka wyprzedzająca swoje czasy. Poszukiwani specjaliści w sektorach gospodarki obsługującej naziemne systemy kosmiczne, urządzenia i systemy gromadzące i analizujące dane z kosmosu.

Studia pierwszego stopnia – inżynierskie, 7 semestrów, stacjonarne

Specjalności: bez specjalności

Studia interdyscyplinarne prowadzone wspólnie w kooperacji z Wydziałem Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Zielonogórskiego

 

  • INŻYNIERIA KOSMICZNA

Kryteria kwalifikacji przewidują konkurs (ranking) sumy % punktów uzyskanych z przedmiotów w części pisemnej egzaminu maturalnego występujących na świadectwie dojrzałości. Na poziomie podstawowym ilość % uzyskana na świadectwie dojrzałości jest równa ilości punktów w kwalifikacji, wyniki z poziomu rozszerzonego lub dwujęzycznego do kwalifikacji mnożone są przez 2. Kandydatowi na studia do obliczenia sumy % punktów uwzględnia się 0 (zero) % punktów z danego przedmiotu - jeżeli egzamin z tego przedmiotu złożony został na poziomie poniżej 30% punktów lub kandydat nie spełnia kryteriów, tj. przedmiot nie występuje na świadectwie dojrzałości. Kandydat samodzielnie wskazuje w systemie Internetowej rejestracji Kandydatów (IRK) przedmioty kwalifikacyjne (egzaminy) oraz poziom egzaminu (podstawowy, rozszerzony, dwujęzyczny), na podstawie których przeprowadzona będzie kwalifikacja na studia.

 

Uwzględniane przedmioty (należy dokonać wyboru trzech przedmiotów z przedstawionych poniżej)

1. Chemia

2. Fizyka i astronomia

3. Informatyka

4. Język obcy nowożytny (jeden język, do wyboru przez kandydata)

5. Matematyka

 

 


Wydział:

 

Nazwa:

Wydział Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa

Adres:

ul. Prawocheńskiego 15, 10-720 Olsztyn

Numery telefonów

do kontaktów z kandydatami:

tel. 89 523 39 77

tel. 89 523 37 75 (budownictwo)

E-mail

do kontaktów z kandydatami:

wgipb@uwm.edu.pl

 

 

strona internetowa i facebook:

www.wgipb.uwm.edu.pl

 

https://www.facebook.com/wgipb

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski

Misją Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie jest wszechstronna działalność na rzecz rozwoju kształcenia wysokiej jakości absolwentów i kadr naukowych, realizacji badań naukowych dostosowanych do potrzeb gospodarki regionu i kraju oraz wzbogacania kultury narodowej.

 

TWITTER

Sorry, twitter is currently unavailable.