Wczytywanie strony...

  • #Gospodarka przestrzenna

Komunikat o błędzie

Notice: Undefined index: host in DatabaseConnection_mysql->__construct() (line 37 of /www/htdocs/demo-rekrutacja/includes/database/mysql/database.inc).

Studia na kierunku gospodarka przestrzenna pozwalają na uzyskanie wiedzy, umiejętności i kompetencji z zakresu interdyscyplinarnej wiedzy technicznej, przyrodniczej, ekonomicznej i społecznej związanej z gospodarowaniem i zarządzaniem przestrzenią oraz wiedzy z zakresu przestrzennej organizacji rozwoju społeczno-gospodarczego. Organizacja studiów zakłada stopniowy rozwój umiejętności z zakresu gospodarki przestrzennej oraz zarządzania przestrzenią. W planach studiów przewidziano realizację przedmiotów: kształcenia ogólnego i podstawowego o charakterze teoretycznym i metodologicznym; kształcenia kierunkowego - profilujących sylwetkę absolwenta (podstawy gospodarki przestrzennej, społeczno-kulturowe, przyrodnicze i prawne uwarunkowania gospodarki przestrzennej, planowanie przestrzenne i projektowanie urbanistyczne, ekonomika miast i regionów, systemy informacji przestrzennej, gospodarka nieruchomościami, rewitalizacja obszarów zurbanizowanych); kształcenia zawodowego - przygotowujących absolwenta do wykonywania specjalistycznych prac związanych z gospodarowaniem i zarządzaniem przestrzenią (ocena, waloryzacja i przekształcanie przestrzeni, kształtowanie krajobrazu, polityka regionalna, ruralistyka, rynek nieruchomości). Poprzez realizację przedmiotów fakultatywnych zapewniamy studentom swobodę w organizowaniu własnego programu kształcenia. Plan studiów przewiduje praktykę zawodową realizowaną w przedsiębiorstwach, jednostkach administracji rządowej i samorządowej, biurach pośrednictwa i obrotu nieruchomościami.

Kierunek interdyscyplinarny z pogranicza ekonomii i rozwoju przestrzennego. Dający uprawnienia w zakresie wyceny nieruchomości. Absolwenci poszukiwani w administracji i biurach planowania oraz jako doradcy wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

 

Studia pierwszego stopnia – inżynierskie, 7 semestrów, stacjonarne i niestacjonarne

 

Specjalności (stacjonarne): doradztwo na rynku nieruchomości; planowanie i inżynieria przestrzenna, urbanistyka

Specjalność (niestacjonarne): bez specjalności

 

Studia drugiego stopnia – magisterskie, 3 semestry, stacjonarne i niestacjonarne

 

Specjalności (stacjonarne): gospodarowanie przestrzenią i nieruchomościami; zarządzanie i rozwój nieruchomości; zarządzanie przestrzenią;

Specjalność (niestacjonarne): zarządzanie i rozwój nieruchomości

 

oferta w języku angielskim: studia drugiego stopnia, stacjonarne - nowoczesne gospodarowanie nieruchomościami

  • GOSPODARKA PRZESTRZENNA

Kryteria kwalifikacji przewidują konkurs (ranking) sumy % punktów uzyskanych z przedmiotów w części pisemnej egzaminu maturalnego występujących na świadectwie dojrzałości. Na poziomie podstawowym ilość % uzyskana na świadectwie dojrzałości jest równa ilości punktów w kwalifikacji, wyniki z poziomu rozszerzonego lub dwujęzycznego do kwalifikacji mnożone są przez 2. Kandydatowi na studia do obliczenia sumy % punktów uwzględnia się 0 (zero) % punktów z danego przedmiotu - jeżeli egzamin z tego przedmiotu złożony został na poziomie poniżej 30% punktów lub kandydat nie spełnia kryteriów, tj. przedmiot nie występuje na świadectwie dojrzałości. Kandydat samodzielnie wskazuje w systemie Internetowej rejestracji Kandydatów (IRK) przedmioty kwalifikacyjne (egzaminy) oraz poziom egzaminu (podstawowy, rozszerzony, dwujęzyczny), na podstawie których przeprowadzona będzie kwalifikacja na studia.

 

Uwzględniane przedmioty (należy dokonać wyboru trzech przedmiotów z przedstawionych poniżej)

1. Chemia

2. Fizyka i astronomia

3. Geografia

4. Informatyka

5. Język obcy nowożytny (jeden język, do wyboru przez kandydata)

6. Matematyka

 


Wydział:

 

Nazwa:

Wydział Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa

Adres:

ul. Prawocheńskiego 15, 10-720 Olsztyn

Numery telefonów

do kontaktów z kandydatami:

tel. 89 523 39 77

tel. 89 523 37 75 (budownictwo)

E-mail

do kontaktów z kandydatami:

wgipb@uwm.edu.pl

 

 

strona internetowa i facebook:

www.wgipb.uwm.edu.pl

 

https://www.facebook.com/wgipb

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski

Misją Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie jest wszechstronna działalność na rzecz rozwoju kształcenia wysokiej jakości absolwentów i kadr naukowych, realizacji badań naukowych dostosowanych do potrzeb gospodarki regionu i kraju oraz wzbogacania kultury narodowej.

 

TWITTER

Sorry, twitter is currently unavailable.